Horúce trendy v detských izbách

_________

Horúce trendy v detských izbách

inšpiračný žurnál o novinkách v interiérovom dizajne

Každá mamička sa snaží zariaďovať detskú izbu najskôr z praktického hľadiska, aby všetko bolo účelovo na mieste ale na druej strane sme ženy, máme rady krásne veci a preto nás to núti neustále sa inšpirovať, meniť veci k lepšiemu. Hovorí sa, že dieťa nepotrebuje nič, okrem lásky a milujúcej rodiny, ale predsa sme aj my – mamičky rady, keď ich vidíme rásť, vnímať svet, zároveň sledovať ich vývoj v krásnom útulnom prostredí.

Ako návrhárka neustále sledujem nové trendy v interiérovom dizajne, inšpirujú ma nielen zahraniční ale aj domáci tvorcovia, avšak trendy pre detský svet musíme chápať trošku inak. Ako matka troch chlapčekov mám už svoje konklúzie o tom čo funguje a čo nie 😉

Týmto žurnálom by som Vám rada priblížila najnovšie módne štýly, ktoré nás čoskoro prevalia. Snažila som sa zostaviť taký výber, aby ste v ňom našli svoje tak pre najmenších ako aj pre väčšie deti, avšak podotýkam, že nová vlna v interiérovom dizajne so sebou prináša sofistikovanejšie vnímanie detí. Nový fenomén „Toy free childhood“ – takzvané detstvo bez hračiek silno ovplyvňuje aj požiadavky na dizajn, preto detské prvky a milučké zobrazenie charakterov sa stávajú minulosťou.

Na začiatku by som ešte zdôraznila, že s niektorými trendami sa musíme rozlúčiť. Na tvrdé geometrické vzory ako chevron a rovnomerné 5-cípe hviezdičky môžeme čistou dušou zabudnúť, avšak nahradia ich iné, jemnejšie prvky, na ktoré sa už veľmi tešíme. Severský štýl ako sme ho poznali doteraz, sa po dlhých rokoch zmení, okorení sa ornamentálnymi prvkami, pomieša sa s folklórnymi a etnickými akcentmi. Vo všetkých nových trendoch sa objavuje eklektizmus ale zároveň prináša so sebou aj určitý minimalizmus a decentné prvky.

Trendy chlapčenských detských izieb:

Animal kingdom

Nové chápanie zvieratkových doplkov spočíva v grafickom zobrazení. Do popredia sa dostávajú safari zvieratá, ale stále sú obľúbené zajačiky a srnky. Aj tu platí minimalizmus, menej je viac. Módne sú obrovské látkové alebo plyšové zvieratká (realisticky zobrazené), nálepky na stenu alebo tapety, ale netreba nič preháňať, stačí jeden alebo dva výrazné motívy. Zvoľte si biele steny a farebný nábytok, nič tým nepokazíte, avšak drevo a prírodné materiály by mali byť uprednostňované pred plastovými kúskami 😉

https://sk.pinterest.com/lovecolorsslovakia/animal-kingdom/

 

Minimal

Ako som už skôr písala, minimalizmus je na mieste, ale je to chápané viac-menej charakterovo. Túto tému som – možno – mala nazvať ANTIdetská izba :-D. Všimnite si, že takmer žiadne detské vzory a hračky nie sú na obrázkoch, pokiaľ ano, tak len symbolicky. Dôležitú rolu dostali prírodné materiály ako sisal, prútené koše a zeleň. Zaobstarajte si pohodlnú taburetku, stane sa skvosťom vašej pokojnej oázy. Detská izba po novom slúži na oddychovanie a relaxovanie.

https://sk.pinterest.com/lovecolorsslovakia/minimal-nursery/

 

Space above us

Každý chlapček sníva o ďalekom vesmíre, fascinuje ho obrovský neznámy svet nad nami. Ja osobne verím, že nie sme sami a deti to vedia ešte lepšie 😉 Aj tu platí, že netreba nič preháňať, stačí len pár výraznejších prvkov, aby sme docielili naozaj štýlový a útulný priestor. Dôraz je kladený na doplnkoch. Zvolte si tmavú hviezdičkovú tapetu a svetlý nábytok alebo bielu izbičku zariaďte tematickými kúskami ako taburetka alebo vankúšiky.

https://sk.pinterest.com/lovecolorsslovakia/space-above-us/

 

Sand and sea

Naša obľúbená a nadčasová téma sa vrátila v novom ošatení, piesok a more vždy prinášajú čerstvý vzduch do každého priestoru. Azúrové a tyrkysové odtiene s bielou sú neúnavné kombinácie ale aj tu platí, že prírodné materiály nesú prím. Sisalové prútené koše, doplnky z naplaveného dreva, akvarelové obrazy imitujúce more, lan a rustikálna bavlna charakterizujú tento pretrvávajúci štýl. Z takýchto „prímorských“ detských izieb Vaše ratolesti takmer nikdy nevyrastú, bude ich prevádzať od kolíska k dospelosti, stačí len odložiť hračky a máte krásnu veľkáčšku skrýšu pre adolescenta.

https://sk.pinterest.com/lovecolorsslovakia/beach-theme-room/

 

Trendy dievčenských detských izieb:

Candyness

Áno, áno, tá pravá cukríková J Ak máte doma sladkú princezničku, tak je na čase, aby ste jej vytvorili ozajstné kráľovstvo. Nevyhnutne butete potrebovať baldachýn, najlepšie s tylom, pastelové volánikové vankúšiky, plyšovú labuťku a milión krásnych nežných doplnkov. Nezabudnite na hravé pompomky a jemné látky. Pastelové farby ako svetlo ružová a mentolková sú svieže a dodajú šmrnc každej izbičke. Pre chlapcov je trendy minimalizmus, ale to isté nemôžeme povedať v súvislosti s dievčenskou módou. Tu platí, že čím viac doplnkov, tým lepšie! Predsa baby potrebujú parádiť .

https://sk.pinterest.com/lovecolorsslovakia/candyness/

 

Colorful dreams

 

Isto ste si všimli, že obdobie tlmených tónov nasledujú bláznivé farby. Presne to sa deje aj dnes. Pudrovo ružová so šedou je už minulosťou, do popredia sa dostávajú žiarivé farby ako nikdy predtým! Žltá je nová sivá, kľudne si zvykajte J Ako vidíte, jedná sa o akcenty: steny sú biele s doplňujúcimi prvkami. Pestrofarebné bodky vo forme nálepiek, milé girlandy, pôvabné ovocné vankúšiky sú ideálnym riešením, ak holdujete farebným trendom. Nič nepokazíte bláznivými obrazmi, dokonca aj rám postele môžete pretrieť na žltú, manžel na vás bude určite pyšný 😀

https://sk.pinterest.com/lovecolorsslovakia/colorful-drems/

 

Golden era

Nebojte sa, predsa tá pudrovo ružová sa uplne nestratila. Spojila sa so zlatou a teraz tvoria nerozdeliteľný pár! Jemnulinké béžové odtiene, smotanová s pastelmi krásne doplnia ligotavú zlatú, aby mohla žiariť na celú izbičku. V tejto téme by som zvolila jednoduchšie symbolické tvary, čisté línie, grafické vyobrazenie motívov. Čím väčšie zlaté plochy, tým lepšie. Môžete sa pohrať aj s látkami, nech je ich viac druhov. Kvalitné umelé kožušinky sú neodmysliteľným prvkom a zútulnia každý priestor.

https://sk.pinterest.com/lovecolorsslovakia/the-golden-era/

 

The black accent

Čierna je synonymom elegancie a momentálne jej holduje celý svet detských interiérových doplnkov. Táto kráľovná farieb svojou existenciou dokáže premeniť celý priestor na niečo úplne iné. Chodí ruka v ruke s bielou a pudrovou ružovou či mentolkovou. Najlepšie však tvorí pár so zlatou, či vo forme sexy pruhov alebo bodiek, v každej izbe si nájde svoje miesto. Netreba sa jej báť, ak ju použijete s úmernym množstvom bielej farby, tak to nemôže zle dopadnúť.

https://sk.pinterest.com/lovecolorsslovakia/the-black-accent/